Due to work at the Pavol Demitra Arena, the traditional summer hockey tournament Rona Cup will not be held this year. An important part of the reconstruction will be the replacement of the old cooling technology. Since its beginning in 1994, the Rona Cup was not played only in 2016, again for work at the arena
(22 May 2018)
Games of the day: 20 August, click here
Games of the day: 21 August, click here
(22 Aug 2017)
Games of the day: 18 August: click here
(19 Aug 2017)
Games of the day: 17 August: click here
(18 Aug 2017)
GAmes of the day: 16 August - click here
(16 Aug 2017)
Games of the day: 15 August click here
(15 Aug 2017)
GAme of the day, 14 August: click here
(15 Aug 2017)
Yunost Minsk - Lokomotiv Yaroslavl 1-7
CSKA Moskva - Sibir Novosibirsk 5-2
HC Red Star Kunlun - Severstal Cherepovets 3-0
HC Admiral Vladivostok - South Korea 3-2
U20 4-nat Zilina: Czech Republic U20 - Germany U20 3-1
U20 4-nat Zilina: Slovakia U20 - Switzerland U20 2-4
(30 Jul 2017)
Minsk Cup 5h place final: Dinamo Minsk - Dinamo Riga 4-0
Minsk Cup bronze: Yunost Minsk - Yugra Khanty-Mansiysk 1-4
Minsk Cup gold: Lokomotiv Yaroslavl - Dynamo Moskva 3-1
HK Temirtau - Nomad Astana 1-2
HC Torpedo Ust-Kamenogorsk - HK Gomel 4-5 SO
HK Tambov - Kristall Saratov 8-2
HC Sochi - Metallurg Novokuznetsk 4-0
Zvezda Chekhov - Khimik Voskresensk 5-2
Grodno tourn.: Dinamo St. Petersburg - Shakhtar Soligorsk 1-2
Grodno tourn.: Neman Grodno - Beybarys Atyrau 2-4
Yuzhny Ural Orsk - Gornyak Uchaly 2-4
U20 4-nat Zilina: Germany U20 - Switzerland U20 5-6 SO
U20 4-nat Zilina: Slovakia U20 - Czech Republic U20 1-2 OT
Metallurg Magnitogorsk - Vityaz Podolsk 5-2
CSKA Moskva - Sibir Novosibirsk 4-0
HC Dynamo Pardubice - Avtomobilist Yekaterinburg 2-0
Avangard Omsk - Italy 3-2 OT
HC Admiral Vladivostok - South Korea 5-3
Women
South Korea - Sweden 1-4
(29 Jul 2017)
Kostyuchenko mem.: BFSO Dinamo - Junior Minsk 1-4
Kostyuchenko mem.: MHK Spartak Moscow - HK Gomel-2 2-4
MsHK Garmin Zilina - Sary Arka Karaganda 1-4
HK Temirtau - Nomad Astana 2-1 SO
Traktor Chelyabinsk - Severstal Cherepovets 1-3
4-nations Zilina: Switzerland U20 - Czech Republic U20 6-3
Grodno tourn.: Beybarys Atyrau - Shakhtar Soligorsk 4-3
Minsk Cup Dinamo Riga - Yugra Khanty-Mansiysk 2-3 SO
Ak Bars Kazan - Neftekhimik Nizhnekamsk 3-4 SO
Chelmet Chelyabinsk - Zauralie Kurgan 1-4
Piráti Chomutov - Avtomobilist Yekaterinburg 4-3 SO
4-nations Zilina: Slovakia U20- Germany U20 7-5
HK Tambov - Kristall Saratov 5-1
Toros Neftekamsk - Lada Togliatti 5-4 SO
Jokerit - HC Red Star Kunlun 2-3
Yuzhny Ural Orsk - Gornyak Uchaly 6-1
Minsk Cup: Yunost Minsk - Dynamo Moskva 4-5 OT
Grodno tourn.: Dinamo St. Petersburg - Neman Grodno 6-0
Women:
South Korea - Sweden 0-3
(29 Jul 2017)